wczytywanie strony...
przejdź do sklepu on-line Umów wizytę on-line w booksy

Leczenie nadpotliwości pach i dłoni

Każdy z nas się poci. Nadmiar ciepła jest w ten sposób oddawany przez nasz organizm. Niestety niektórzy pocą się zdecydowanie bardziej od innych, i w takim przypadku mamy do czynienia z nadpotliwością. Ta irytująca przypadłość objawia się szczególnie na skórze dłoni, stóp oraz pod pachami. Jest to dość kłopotliwe i krępujące. Osoba odczuwa dyskomfort, zażenowanie, a życie towarzyskie jest utrudnione. Nie pomagają tu standardowe sposoby, czyli częste kąpiele, czy przewiewne ubrania.

Jak wyleczyć nadmierną potliwość pach i dłoni?

Kuracja polega na zaaplikowaniu toksyny botulinowej w miejsca, które najmocniej się pocą. Toksyna zneutralizuje gruczoły wydzielające pot na okres od pół roku do roku. Potem zabieg można powtórzyć.

 • Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza, który wcześniej kwalifikuje do niego zainteresowanego.
 • Stwierdziwszy brak przeciwwskazań (ciąża i karmienie piersią, zakażenia skóry, przeciwwskazania do przyjmowania toksyny botulinowej) specjalista wykonuje tzw. test Minora, polegający na pokryciu skóry jodyną i skrobią.
 • Kombinacja ta pozwala na wykrycie miejsc, w których wytwarza się nadmiar potu - substancja pokrywająca skórę zabarwi się tam na czarno.
 • Właśnie tam lekarz wprowadza preparat. Służy mu do tego insulinówka, to jest rodzaj cienkiej igły.
 • Przyjąwszy toksynę botulinową należy zatroszczyć się o higienę obszaru zabiegowego. Nie zaleca się intensywnej aktywności fizycznej w dniu iniekcji, nie należy odwiedzać pływalni ani sauny, nie wolno także korzystać z transportu lotniczego.

Cena:

 • pachy:
 • dłonie:

  Kup voucher

  Voucher podarunkowy na zabiegi w naszej klinice, to idealny prezent dla osoby dbającej o zdrowie i wygląd. Podaruj prezent bliskiej osobie:

  1. wybierz rodzaj voucheru: elektroniczny albo tradycyjny
  2. wybierz kwotę lub zabieg z listy naszych bestsellerów
  3. wpisz dla kogo ma być zaproszenie
  4. złóż i opłać zamówienie
  5. oczekuj na przesyłkę
  Wiecej informacji
  Odwiedź nas

  Pn.-Pt. 8:00-21:00
    Sb. 8:00-15:00

  Józefa Marcika 12
    30-443 Kraków